J!NX: Geekovská trička

Před pár lety jsem objevil J!NX, e-shop s geekovskými tričky (převážně) s motivy videoher a herního humoru. Jestli o něm slyšíte poprvé, tak se styďte! Píšu o něm na Twitteru už docela dlouho. Shopů s geekovskými tričky existuje několik. Asi nejznámější je ThinkGeek, který se zaměřuje i na různé gadgety a další drobnosti. U nás máme populární GeekShop.cz, který nabízí trička s motivy ze seriálů jako je The Big Bang Theory, placky atd.

Asi před rokem a půl jsme se s kamarádem rozhodli si z J!NXu něco objednat. Od té doby tam nakupuji celkem pravidelně. Tak si o něm pojďme něco povědět. J!NX store je rozdělen na několik základních sekcí:

J!NX Identity jsou trička s motivy samotné značky. Ať už je to obrýlená lebka, nebo různé stylové motivy jako 8-bit, zombie, nebo hraní her obecně. Tato sekce dostává pravidělně 4x do roka novou kolekci. Staré kolekce se asi po roce ruší.

Z této sekce mám vlastně jen dvě trička. Je tam už jen jedno z nich, Arcade. Loni před vánoci jsem koupil i výbornou mikinu na zip s kapucí. Teď už mají novou variantu ve dvou barvách. Asi do ní půjdu.

J!NX Classic je (téměř) stálá kolekce. Najdete v ní trička s motivy videoher, deskových her, hackerské a programátorské hlášky, roboty, zombie, piráti vs. ninjové a dokonce tematiku Monty Python. Je to zkrátka geekovská všehochuť.

Z těch triček, které jsem si koupil, sklidilo největší úspěch asi The Sun is trying to kill me. S Plasmidy rád vzpomínám na Bioshock. Když mám hlad, tak jsem krvelačný Pac-Man. A když přijde Invaze, je dobré znát Cestu bojovníka. Bohužel už tam také nevidím svůj oblíbený Human Barcode.

Official Collections jsou dlouho známé především kolekcí triček World of Warcraft. Nově také Starcraft a Diablo. Vzhledem k tomu, že tyto hry nehraju, jsem částečně ochuzen. Z WoW tu jsou fakt parádní trička.

Poslední sekce se jmenuje Friends of J!NX. Ta pro našince asi není příliš zajímavá. Většina trik je tematicky vázaná k nějakému TV pořadu atp.

Loni jsem tu ale našel parádní triko Apache Foundation. (V nabídce už není.) Je na něm velkým písmem nápis Apache Mirrored Worldwide a pod ním je seznam nejvýznamnějších projektů jako je HTTP server, Commons apod. Vtipné je, že vepředu je celý potisk zrcadlově. Vzadu je již normálně a je pod ním ještě logo Apache Foundation.

V minulých dnech vyšla nová zimní kolekce J!NX Identity a já se chystám využít nějakou slevovou akci, abych si zase doplnil šatník. Slev je v průběhu roku hodně. Některé jsou promované přímo na webu obchodu, jiné chodí v newsletteru. Na ty musíte mít v e-shopu účet. Typický bývá sleva 10-15 % při nákupu nad 50-100 €, nebo poštovné zdarma (i do Čech).

P.S.: vaše farma je mi fakt ukradená.

4 komentáře u „J!NX: Geekovská trička“

    1. Jo, některý trika jsou dražší, ale spousta jich je za 16 € a to jde. Teď koukám, že mají stejné částky (ale různé měny) nejen pro US a EU, ale i GB. To už teda nechápu.

    1. Myslíš ty „stejné“ ceny v US a v EU? To je docela normální. Jednak US ceny jsou uváděny vždy bez daně a pak si tím výrobci (všeho možného) kompenzují asi náklady na distribuci nebo nevím co. No spíš distributoři. Nicméně je to takhle běžné. A to i hry na Steamu stojí 49,99 $ pro US a 49.95 € pro nás… njn. (Na D2D to bývá naopak konvertované.) Naštěstí iTunes App Store používá nějaký stálý kurz, který to přibližně vyrovnává.

      Ale ceny pro UK bývají standardně upraveny nehledě na EU. Takže mě tohle docela dost překvapuje.

      EDIT: Ale ano. Lidé si zvykli na to, že těžkosti jsou prostě součást života, takže je pro ně výzva je překonávat, ne je odstraňovat. Tohle platí až moc obecně, vlastně to mám z rozhovoru s autorem jazyka Clojure ;-).

Komentáře jsou uzavřeny.