Smetí na stole

Dnes si dáme malou oddechovku. Budeme si povídat o tom, jaké užitečné věci a haraburdí mám já, geek a nerd v jedné osobě, na stole. Za ten nápad může Rionka. Sama svým výčtem šestnácti důležitostí na stole skutečné ženy navázala na obsah kabelky skutečné ženy. Protože já nejsem žena a kabelku také nemám, zbývá mi jen ten stůl. (Původně jsem tu psal nějaké nesmysly o řetězovkách, ale o nic takového nešlo. Obětem mého omylu se tímto omlouvám.)

Takže co můžete nalézt na mém stole?

 1. Klávesnici. Vlastně dvě, ale ta druhá je zrovna teď odložená na PC skříni. Používám ji, když potřebuju současně něco udělat na notebooku. Obě jsou Logitech a jsou černé jak noc.
 2. Dvě myši. Jeden stařičký herní Logitech a Jeden nový obyčejný, aby bylo čím klikat do notebooku.
 3. Dvacetipalcové LCD. Protože nemá nastavitelnou výšku, podložil jsem ho učebnicí angličtiny ze střední školy a tučnými Strojnickými tabulkami. Budiž jim LCD lehké.
 4. Gamepad. Drátový Microsoft Xbox 360.
 5. Dva notebooky. První je 14“ Dell Latitude E6400, můj vlastní a původně pracovní. Říkám mu Michoken a mám ho rád. Druhý je 15“ ThinkPad W500, služební koráb. Ten ještě jméno nemá a vlastně jsem o tom ani neuvažoval. Ale mohl bych mu říkat Lopata.
 6. Mobilní telefon. Je to Nokia E66, ne že by to bylo zajímavé.
 7. iPod touch 2G. Právě je na kapačce z USB a leží na honosném plácku podstavce LCDčka. Dokonalé nepoškrabatelné sklo během roku a půl utrpělo pár mikro škrábanců. Holt už je to veterán.
 8. Starou SIM kartu Eurotel Go. Ta se později změnila na paušální O2 a teď už tu několik měsíců leží deaktivovaná a obraná o telefonní číslo.
 9. Nesmí tu chybět Velký Hrnek na čaj. Ten až jednou rozflákám, tak mě to bude hodně mrzet. Vedle něj stojí ještě sklenice na vodu, džus a podobné.
 10. Dřevěné 5.1 repro Genius. Je to druhá generace legendárních levných, ale velmi slušných repráčků. Jsou v barvě třešňového dřeva, aspoň myslím.
 11. Vysmátý plyšový pavouk s červeným nosem a vyceněnými zuby.
 12. Tuhý deodorant Old Spice White Water. Nevoní každému, ale mně zase nevoní ty ostatní varianty.
 13. Hora starých CDček. Kdo ví, jestli jdou ještě přečíst.
 14. Herní sluchátka Plantronics GameCom 377. Bohužel jsem je poslední dobou moc neužil.
 15. Starý digitální kompakt Olympus. Původně půjčený, ale asi mi zůstal. A stejně ho nepoužívám. Je pomalý a moc se toho do něj nevejde.
 16. Nesmí tu samozřejmě chybět křížový šroubovák.
 17. Nůžky a izolepa. To ani nepotřebuje komentář.
 18. Hřeben. Obyčejný tmavě zelený.

Původně jsem myslel, že se trefím do počtu Rionce, ale nějak to nevyšlo. A to jsem několik „duplicitních“ položek vecpal do jedné. A jistě jsem toho spoustu zapomněl!

2 komentáře u „Smetí na stole“

 1. O retezovku vubec nejde, ten uvod byl jen detail mezi nami :) jsem rad, ze nemas kabelku, protoze by to bylo divne a musel bych ti shanet misto zeny muze! A na stole neni nic plesniveo? To me zklamalo, tedy :D

  1. Nějaká ta plíseň se tu jistě najde. Pod tou horou účtenek a dalších papírů, které jsem nezmínil. Vlastně ano, jednu epesní plíseň tu mám, jenže není na stole. To je ale jiný příběh ;-). Možná jestli někdy budu psát o svém nerdovském doupěti…

Komentáře jsou uzavřeny.